Kalibrace obrazu

Profesionální kalibrace televizí, projektorů a monitorů

Máte pocit, že barvy a detaily na vašem televizoru nejsou dostatečně věrohodné, ostré či výrazné? Nebo jen potřebujete nastavit obraz, protože ten který doma máte se vám nelíbí? Jsme společnost nabízející kalibrační služby v podobě optimálního nastavení obrazu vašeho televizoru, monitoru či projektoru. Naše služby nabízíme na celém území Česka a Slovenska. Nikam jezdit nemusíte, přijedeme za vámi domů.

| www.kalibraceobrazu.cz |

Proč tovární nastavení zobrazovacího zařízení nestačí?

Většina v továrně vyrobených televizí stejného typu není zcela totožná, jedné schází úroveň jasu, druhé zase krytí barevného spektra a proto výrobce volí střední cestu a provede velmi základní nastavení, které někdy vede ke zbytečné degradaci kvality obrazu. A to jen proto, aby si většina obrazovek byla podobná. Pro výrobce by bylo velmi finančně náročné, nastavovat každou obrazovku individuálně. Proto jsme tady my, abychom upravili obraz tak, jak by měl skutečně vypadat. Díky velmi jemnému ladění a certifikovanému vybavení pro kalibraci lze zvýšit celkovou kvalitu obrazu nad možnosti původního továrního nastavení.

Z vašeho obrazového zařízení dostaneme maximum tak, abyste si mohli dopřát filmový zážitek v profesionální kvalitě, jakou ji vytvořili tvůrci ve studiu. Výstupem každé naší kalibrace je specifický protokol, který splňuje všechny mezinárodní normy a certifikace. Pro kalibrace těchto obrazovek používáme to nejlepší dostupné vybavení na trhu.

Dostat maximum – 3D LUT s LUMAGEN Radiance Pro!

Jedná se o zkratku anglického „Look Up Table“. Jde o systém určité tabulky kde je přesně popsáno jak má konkrétní odstín vypadat a kde přesně má být v barevném prostoru umístěn. Použijeme-li tuto techniku na kalibraci obrazu, můžeme získat velmi dobré výsledky. Ale všechno má svůj háček. Kalibrace 3D LUT má několik úrovní, které můžeme přirovnat k počtu bodů, se kterými 3D LUT kalibrace pracuje. Čím více budeme měřit počet bodů, tím přesnější budeme mít výsledek a tím delší bude celý proces kalibrace. Může trvat několik minut nebo taky několik hodin.

3D LUT kalibraci nám musí umožňovat naše obrazovka nebo musí být podporována naším zařízením, které se nachází v AV řetězci. U televizí mají např. LG OLED tuto technologii v sobě už několik generací. Další variantou je využití externího video procesoru, jako je Lumagen nebo MadVR. Tento typ zařízení najdeme u opravdových milovníků domácího kina 🙂 🙂 🙂 a vždy optimálně v kombinaci s projektorem. A jak taková 3D LUT vypadá? Představte si barevný prostor, něco jako 3D krychli, kde má konkrétní barevný bod své určité místo a na jiném místě by se nacházet neměl. Pokud nasnímáme daný prostor například se 141 body, tak to sice bude mít určitou přesnost, ale ne takovou, jako prostor třeba se 4934 body. Čím více tedy provedeme měřících bodů, tím větší pak dostaneme barevnou přesnost. Naměřené informace slouží jako nástroj ke korekci. Nejedná se o nic jiného, než o matematiku, kde se určuje startovní a cílový bod a to mezi tím je pouze výpočet toho, co a kam posunout.

A výsledek? Posuďte sami, jakou barevnou přesnost může mít zařízení u kalibrace s 4934 body a jakou s 27 body…

Na dobrůtkách je vidět klasické statické HDR10 po kalibraci, dynamické zpracování HDR10 obrazu pomocí JVC DTM a zpracování HDR10 obrazu pomocí externího video procesoru Lumagen Radiance Pro včetně 3D LUT kalibrace!