Akustika

Akusticky neupravená poslechová místnost zkresluje a nevhodně ovlivňuje reprodukovaný zvuk a díky tomu znepříjemní poslech. To znamená že některé tóny, frekvence uslyšíte hlasitěji a některé tišší nebo vůbec ne. Tóny které uslyšíte hlasitěji než ostatní v poslechové místnosti rezonují. Zvukové odrazy ( ozvěny ) od stěn zvýrazní některé tóny. Odražený tón od stěn se v místě poslechu kde posloucháme hudbu se setkávají od různých stran a znásobují se. Pokud se v poslechovém bodě setkají tóny v proti fázi tak se eliminují. Tyto úkazy závisí na frekvenci zvuku, rozměrů a tvaru místnosti, ve které máme reproduktory umístěny a na pozici posluchače. Tento jev slyšíme nejlépe na sinusovém zvuku. Sinusový zvuk obsahuje jen jednu frekvenci. Hudební nástroje, zpěv se skládá z více současně znějících frekvencí.
Z těchto málo informací vyplívá, že poslechová místnost by měla být bez ozvěny.

Nejslabší článek v celém audio řetězci je samotná poslechová místnost, ve které posloucháme hudbu nebo film. Správná akustika poslechové místnosti umožňuje, abyste mohli skutečně slyšet, jak zní vaše audio aparatura. Poslouchaná hudba v akusticky neupravené místnosti, bude tonalitně zkreslená a nebude znít přirozeně a neutrálně i když máte nejlepší audio zařízení na světě.

Pro řešení akustiky, jsme si vybrali výrobce GIK Acoustics. Díky velkému výběru akustických prvku a možnostem dekorativních látek nám umožnuje vybrat do vaší místnosti co nejoptimálnější řešení. Pro co nejlepší výsledek, je důležité měření místnosti a následný akustický plán. Pokud máte zájem pište nám na akustika@audio-visual.cz nebo se stavte v našem Showroomu v Plzni.

| GIK Acoustics |