OPPO

High-End a Hi-fi technika se v dnešní době neobejde bez multimediálních přehrávačů. Vybrat si kvalitní přehrávač není dnes jednoduché, proto na výběr přístroje klademe velký důraz. Již 5tým rokem preferujeme výrobce značky OPPO splňující naše nároky z hlediska požadované kvality zvuku a obrazu, tak velké možnosti přehrávání většiny dostupných multimediálních formátů s připojením do internetové sítě.

OPPO Digital - aktuální modely od roku 2017

4K Ultra HD UDP-203

 

UDP-203-top-front-hr ATV

blu-ray-udp-203 Icons (3)

První UltraHD přehrávač z dílny amerických OPPO Digital přišel na trh koncem roku 2016 a nese označení UDP-203.

Oproti předchozím modelům disponuje především technologiemi pro dokonalý obraz ve formátu 4K Ultra HD. Nový 4-jádrový procesor OP8591 byl vyvinut spolu s Mediatekem, který je schopen zpracovat formát obrazu v dokonalé kvalitě až do rozlišení 3840 x 2160 pixelů. OPPO UDP-203 přináší technologii dynamického obrazu HDR tedy HDR10, pro starší displeje konverzi na SDR, podporuje kodování HEVC, H.264, formátu VP9 4K a Hi10P. Samozřejmostí je převod mezi různými barevnými formáty, jako jsou BT.2020, BT.709 a BT 0,601. Obrazu sekunduje nové grafické menu ve vysokém rozlišení.

  UDP-203-back-hr ATV

Zvuková kvalita nového přehrávače je opět o krok dále, díky 32-bitovému DACU od AKM 4458VN si budete moci vychutnat formáty v max. rozlišení 32bit/192Khz PCM nebo DSD 64/128. Jak už jsme u OPPO zvyklí, podporuje a dekoduje veškeré multikanálové formáty DTS, LPCM, DTS-HD, Dolby TrueHD včetně transportu po HDMI nejnovější stopy Dolby Atmos nebo DTS:X. Přehrávač disponuje vlastní univerzální hybridní mechanikou, která přečte disky 4K UHD BD, BD 3D, DVD, DVD-A, CD, SACD a další. Konektivita také prošla modernizací, 2x HDMI výstup, hlavní (main) HDMI 2.0 pro připojení 4K TV / projektoru, druhý HDMI 1.4 (audio-only) pro připojení A/V dekodéru. Standardem již je HDMI vstup, nyní ve verzi 2.0, pro připojení například Satelitu. Přehrávání multimediálních souborů z externích disků disponuje OPPO dvěma USB3.0 porty pro disky do kapacity 16TB. Užitečné jsou konektory trigger in/out, sloužící k sepnutí zesilovačů nebo zapnutí přehrávače. Síťová komunikace vylepšena o gigabitový ethernet a bezdrátovou Wi-fi 802.11ac. Za zmínku stojí také ovládání přes IP control, CEC příkazy, RS232, díky nim je možná integrace do různých systémů. Přístroj je opět pasivně chlazený díky celokovové konstrukci. Vše podtrhuje luxusní design předního panelu, který je
z kartáčovaného hlíníku opatřený černým eloxem.

 

4K Ultra HD UDP-205

UDP-205-front-hr

UDP205-Overview-Icons

Nejnovější High-End UltraHD univerzální přehrávač!

Obrazová část je na stejné úrovni jako model UDP-203, také ovládání a základní funkce jsou totožné. 
Velký rozdíl je samozřejmě ve zvuku, kde OPPO osadilo pro audio část nový referenční DAC, jedná se o model ES9038PRO od firmy ESS SABRE³² disponující dynamikou 140dB! V přístroji jsou tyto čipy dva, jeden DAC osazen odděleně pro nekompromisní 7.1 analogový výstup určený pro kvalitní předzesilovač nebo přímo do koncových zesilovačů, druhý DAC pohání oddělený XLR/RCA stereo výstup a přední výstupní sluchátkový zesilovač s konektorem 6.3mm, optický a koaxiální vstup podporující Dolby Digital, DTS, PCM do 192kHz, USB DAC vstup umožnující přenos dat z PC podporující PCM do 768kHz, navíc je schopen přenosu dat v nativním režimu DSD audio zvukového formátu až DSD512, který je také možný převést do PCM. Přístroj je opět zasazen do masivní dvojité kovové skříně s kvalitním napájením ve formě toroidního transformátoru. Vzhled přístroje umocňuje eloxovaný přední panel vyroben z hliníkové slitiny.

 UDP-205-back-hr

 UDP-205-internal-hr

 

Na naší adrese si můžete poslechnout aktuálně OPPO UDP-203 zapojený do 55palc HDR 4K televize LG model 7707. V domácím kině Vám ukážeme opravdu špičkový zvuk z UDP-205 zapojený analogově 7.1 i XLR do kvalitního předzesilovače RIHA PRE-M7.1-2 s nekompromisní multikanálovou relátkovou regulací hlasitosti! 

  

OPPO Digital - starší modely do roku 2016

 3D Blu-ray BDT-101CI

 BDT101CI-front

 BDT101CI-back

 Modulární 3D Blu-ray transport přehrávač s vysokým výkonem a univerzální podporou formátů DVD, BD, CD, SACD a dalších. Použítí především pro profesionální instalace, ale i domácí kina. Je vybaven řadou skvělých funkcí jako modely BDP-103/105. Obrazová technologie VRS (Video Reference Series) ClearView umožňuje upscalovat do rozlišení 4K (UltraHD). K dispozici 3x USB vstup pro přehrávání multimediálních souborů z externích disků, LAN port pro připojení do sítě. Síla přehrávače je především v možnosti přidávání modulů a to jak dalšího HDMI výstupu umožnující nezávislého nastavení proti primárnímu HDMI. Další modul je HDbaseT pro spojení například s 4K panelem nebo projektorem na delší vzdálenosti. V poslední řadě OPPO připravilo možnost výměny stereo výstupu ( DAC AKM4490 ) za multikanálový 7.1 ( DAC AKM4458 ). Pro instalace do racku je na zadním panelu zemnící konektor a pro případné spínání např. koncových zesilovačů vybaven trigger konektorem. Možnost ovládání přes IP control.

Oproti modelům BDP-103/105 neumožňuje streamovaní pomocí Youtube/Tidal a nedisponuje vstupy HDMI. 

3D Blu-ray BDP-103EU

eisa   VR 2013 2014

Přední panel OPPO-103EU

Zadní panel OPPO-103EU

 Univerzální 3D Blu-ray přehrávač, dvoujádrový procesor Marvell Kyoto-G2H, technologie Qdeo od Marvellu zajištující špičkový obraz do rozlišení 4K, 7.1 regulovatelný analogový výstup ( DAC Cirrus Logic CS4382A ) podporující všechny dostupné formáty na discích Blu-ray, DVD, DVD-Audio, SACD, CD, HDCD, MKV, FLAC, AIFF, DFF, DSF, WAV, WMA, MP3, dva HDMI výstupy podporující veškeré dnes dostupné formáty, zadní HDMI vstup podporující Dolby Digital, DTS, AAC do 5.1/192kHz a PCM formáty do 7.1/96kHz, přední HDMI vstup podporující i formát MHL, 3xUSB vstup, síť LAN/Wifi s kompletním přístupem do sdíleného úložiště vytvořené systémy Linux/Windows XP/7/8 - včetně uživatelských práv, bezproblémové přehrávání po síti formátů MKV se zvukem DTS-HD/Dolby TrueHD 7.1, dekoder při formátu DTS a DTS-HD Master audio automaticky mixuje z 5.1 na virtuálních 7.1 bez ztráty kvality, optický a koaxiální výstup na externí D/A převodník nebo A/V Reciever, pasivní chlazení, rychlá a tichá hybridní mechanika, celokovová konstrukce, prosvětlený dálkový ovladač, možnosti ovládání přes iOS/Android.

3D Blu-ray BDP-103D (EU)

     VR 2013 2014  

darbee logo

BDP-103-refl-hr

Speciální edice přehrávače BDP-103EU, s tím že o obraz se stará Darbee Visual Presence™Â technologie. Darbee je na přehrávači standardně vypnuta, ale i tak má výstup HDMI lepší ostrost. Aktivuje se na dálkovém ovladači, kde si pak můžete v krocích volit sílu použité technologie až do 120%. Kvalitu obrazu je možné také podrobněji upravovat ve video profilu HDMI výstupu. Obraz je díky použité technologii hlubší a reálnější a tím že procesor Darbee nezasahuje do obrazu globálně, je schopen eleminovat i obrazové artefakty tak aby nebyl narušen například kontrast, jas, gamma danné scény obrazu!

Doporučujeme pro majitele velkých obrazovek nad 60palc nebo projektorech FullHD/4K. 

3D Blu-ray BDP-105D (EU)

darbee logo

 BDP-105D-Front-hr

BDP-105D-Back-hr

 OPPO BDP-105D (EU) také v luxusním stříbrném provedení!

BDP-105D-Silver-Front-hr

 

High-End 3D Blu-ray přehrávač, disponuje stejnými funkcemi jako OPPO-103D-EU, navíc ale přidává špičkový DAC ES9018 od firmy ESS SABRE³², který je v přístroji osazen odděleně pro nekompromisní 7.1 analogový výstup určený pro kvalitní předzesilovač nebo přímo do koncových zesilovačů, druhý DAC pohání oddělený XLR/RCA stereo výstup a přední výstupní sluchátkový zesilovač s konektorem 6.3mm, optický a koaxiální vstup podporující Dolby Digital,DTS,PCM do 96kHz,USB DAC vstup umožnující přenos dat z PC podporující PCM do 192kHz, USB DAC navíc umožnuje DSD audio zvukový formát standard DSD64 nebo DSD128/DSD2x, ten pak převádí na analogový, toroidní napájecí transformátor.